Koolitaja
Merit Lootus-Kuusikmaa

Igaühel meist on oma happy place, kus saab tunda end vaba ja õnnelikuna, maandada stressi ja tegeleda sellega, mis on tõeliselt südamelähedane. Minul on selleks alati olnud kunst-  pintslid, värvid ja savi. 

Kunstiga olen ma seotud olnud kogu oma elu. Juba väikese tüdrukuna hakkasin käima kunstikoolis, pärast põhikooli asusin õppima Tallinna Kunstigümnaasiumisse tarbekunsti klassi. 

Ülikool viis mind küll kunstist veidi eemale, kuid seevastu lähemale koolitamisele. Õppides noorsootööd sain ma üsna hea gruppide juhendaja väljaõppe.

Nii nagu paljudel noortel emadel, juhtus ka minul, et lapsehoolduspuhkusel olles hakkasin otsima uusi väljakutseid. Hakkasin oma laste tähtpäevadeks torte valmistama ja loomulikult püüdsin seda teha kõige trendikamal ja uhkemal viisil. Nii ma siis magusamaailmale sõrme andsin ja peagi sain aru, et sellesse valdkonda jään ma peatuma pikemalt.

Tordidisaini maailmas olen ma tegutsenud nüüdseks juba 10 aastat. Alustasin oma teed populaarse lastetortide ettevõtte Bake My Day OÜ loomisega. Meie missioon oli pakkuda turu kõige ägedamaid ja uhkemaid kunstiteoseid! 

Tortide tegemise juures paelus mind alati eelkõige kunsti ja disaini osa ning seetõttu otsustasin keskenduda justnimelt sellele, mis mind kõige õnnelikumaks teeb. Minu elus varem olnud akrüülvärvid vahetusid toiduvärvide vastu ja savist sai suhkrumass.

Hakkasin ennast usinasti ka ise koolitama. Esialgu osalesin kõikvõimalikel suhkrulillede valmistaste koolitustel Eestis. Suhkrulillede tegemist käisin lisaks õppimas ka Moskvas.

Kahjuks kujukeste voolimist Eestis õppida ei saanud, seega täitsin oma kauaaegse unistuse ja sõitsin Itaaliasse Rooma, kus läbisin inimfiguuride voolimise koolitusi. 

Enamjaolt olen ammutanud teadmisi iseseisvalt, osalenud veebikoolitustel ja õppinud YouTube vahendusel.

 Huvi minu tööde vastu muudkui kasvas ja kuna koolituste soovijaid oli samuti järjest enam, siis otsustasin proovida kuidas koolitaja amet mulle sobida võiks. Ma armusin sellesse kohe!

Koolituste tegemine on minu jaoks küll suur vastutus ja väljakutse, kuid enda proovilepanek on mind alati paelunud, sest see annab võimaluse areneda, kasvada, õppida. Olles loomult perfektsionist püüan alati iga koolituse viimse detailini ette valmistada ja annan endast alati maksimumi. 

Mulle meeldib see tunne kui näen, et suudan koolitustel edasi anda oma teadmisi ja oskusi ning jagada kunsti, mida armastan! Naudin suhtlemist toredate inimestega ja hindan kõrgelt seda, et mind on usaldatud enda juhendajaks. 

koolitaja tordiga
Shopping Cart